בניית ציפורניים בג'ל

המדריך הרשמי למושג ג'ל ציפורניים

כמעט הכל נאמר על ג'ל, על המהפך האמיתי שהוא עשה בענף הציפורניים, על יתרונותיו האמתיים אצל המשתמשות, העדפתו אצל טכנאיות הציפורניים ובעיקר המושג ג'ל הפך למעין מילת קסם כובשת של קידמת הטכנולוגיה במניקור. אז איזה מוצרים מאגדת קטגורית הג'ל תחתיה? בואו נעשה קצת סדר. לקרוא, לגזור ולשמור!

עולם הציפורניים הבינלאומי חילק את קטגוריית הג'ל ל-תת קטגוריות כאשר כל קטגוריה עומדת בפני עצמה ובעלת תכונות טכנולוגיות שונות וייעוד אחר:

  • Traditional Builder Gel
  • Color Gel
  • Soak-of Builder  
  • Gel Polish
  • Power Polish

Traditional Builder Gel – זוהי הקטגוריה המסורתית והוותיקה  'הקושרת' את מוצרי הג'ל לבניה. חשוב לציין כי במהותו של החומר ובמרכיביו הוא אינו שונה כלל ממוצרי האקריל המוצעים בשוק. כל טכנאית ציפורניים יודעת בוודאי, כי תהליך הבנייה בשיטת אקריל בעצם מחבר בין שני  מוצרים עיקריים והכרחיים: אבקת אקריל ונוזל מונומר. עיקרו של התהליך הוא בעצם ליצור תרכובת נוחה לעבודה בין שניהם.

היכולת לשלוט במרקם התרכובת  הוא של הטכנאית בלבד. נוכחות גבוהה של נוזל תייצר עיסה רטובה ונוזלית יותר ואילו במקרה ההפוך יבצר מרקם גבישי ויבש יותר. יש להמתין לייבוש מלא באוויר, של התרכובת על מנת שנוכל לשייף ולהתחיל במלאכת העיצוב.  אז במה שונה תרכובת הג'ל בנוסף לעובדה שהוא נטול ריח אקרילי לחלוטין?  חשוב לציין ולהבהיר באופן חד משמעי וברור, כי תהליך בניה בג'ל בילדר הוא תהליך בניה זהה לתהליך בניה באמצעות אבקה ונוזל ולא משנה באיזו טכניקה, תבנית, שימוש בטיפס וכד'.  ההבדל המהותי הוא במבנה המולקולרי של התרכובת המוצעת במצב טקסטוריאלי ג'לי  כאשר הוא מאגד בתוכו רכיב אקריל לכל דבר,  אלא, שתהליך בנייה בג'ל  מחייב ייבוש במנורת UV. עוד נציין כי תהליך ההכנה בעבודה הוא תהליך זהה לחלוטין כמו בתהליך בניה באמצעות נוזל ואבקה.  

דעה רווחת בקרב רבים, כי מראה ציפורניים טבעיות ועדינות ניתן לקבל בעבודה בג'ל בלבד. טעות לייחס לתהליך בניה בג'ל תוצאה סופית טבעית ועדינה. תהליך בניה בנוזל ואבקה יכול להגיע לתוצאות זהות לחלוטין והגורם לכך נמצא במיומנות וברמת הניסיון של טכנאית הציפורניים.  טבעי ועדין זה סגנון זוהי לא טכניקת עבודה!

תחת הקטגוריה Color Gel בעצם מתאגדים להם ג'לים שבמרכיביהם זהים לג'ל הבניה המסורתי רק שהם מוצעים בצבעוניות שונה. אם בג'ל הבניה הגוונים הפופולאריים ביותר הם ג'לים שקופים, גוון ורוד נטוראל או לחילופין גוון מייקאפ בהיר  כאן נוכל למצוא גוונים נוספים שאינם סטנדרטים החל מג'ל בניה בגוון לבן אטום לטובת מראה הפרנץ ועד לג'ל בניה בגוון אדום, ירוק, ורוד פוקסיה וכד'.

גילוי נאות: תהליך בניה ולא משנה באיזו שיטה, אינו מהווה נזק לציפורן, לא באופן ישיר ולא באופן מצטבר.  חספוס שטח הציפורן בבניה הראשונית או לחלופין שיוף קל בחלק הצמיחה בתהליך המילוי- אינו יוצר נזק לציפורן במידה ונעשה באופן נכון וכראוי.

כאן הסתיימו להן קטגוריות הבנייה בג'ל. קטגוריה אמצעית שאינה נכללת כג'ל בנייה באופן חד משמעי אך יחד עם זאת מאפשרת ציפוי ציפורן טבעית והארכת הציפורן באופן קל היא קטגוריית ה- Soak-of Bilder  

אז מה מבדיל שיטה זו מחברותיה הקודמות? ההבדל העיקרי הוא בהסרת החומר. שיטה זו מאפשרת הסרת החומר באופן מוחלט ללא כל שיוף באמצעות אצטון טהור או לחילופין באמצעות מוצרי הסרה המבוססים על אצטון ומועשרים בשמנים.

שתי קטגוריות מובילות את תחום הג'ל לק הבינלאומי: Gel Polish ו- Power Polish

חשוב לציין כי הקטגוריות אינן חדשות בענף הציפורניים והקטגוריה הפופולארית ביותר היא קטגוריית הג'ל פוליש. זו בעצם מאגדת תחתיה עשרות רבות של מותגי ג'ל לק המבטיחים עמידות של לק צבעוני עם ברק מרהיב המתייבש במנורת UV בלבד. תהליך ההסרה שלו מתבצע בהשריית הציפורניים באצטון 100% או לחילופין מוצר ייעודי המבוסס על אצטון  בשילוב חומרי לחות ושמני הזנה.  יחד עם זאת ברוב המקרים אין מן הנמנע מלבצע שיופים בכדי להגיע לתוצאה אבסולוטית של הסרת החומר משטח הציפורן וזאת בשל העובדה כי כל מוצרי הג'ל לק של מיטב המותגים מכילים אקריל. טיפול קבוע לאורך זמן של ג'ל לק ותהליך הסרת החומר מדיי שבועיים ויותר, על מנת לחדש את הגוון על כל שטח הציפורן, עלול עם הזמן לגרום לציפורן דקיקה, פריכה ושבירה.

זכרו: זוהי אינה חולשה או חסרון של מוצרים מבית מותג זה או אחר זוהי חולשתה של השיטה.

אז מה הפתרון? ברוב המקרים בוחרות טכנאיות הציפורניים להניע את לקוחותיהן לבצע שלב של "טבילה" (שילוב של מריחת דבק על הציפורן וטבילה באבקה אקרילית) על מנת למנוע את תהליך שיוף הציפורן הטבעית וליצור מעין שכבת חיץ אקרילית דקה. אותו תהליך מוצע גם במריחת שכבת ג'ל בילדר. חשוב לציין כי זהו תהליך בניה לכל דבר ועניין. אותה לקוחה שנמנעה מתהליך בנייה נאלצת לפגוש אותו כתהליך מומלץ לחיזוק עמידותו של הג'ל. זה המקום לגילוי נאות, כי הלקוחה בעצם חווה תהליך בניה לכל דבר.

קטגוריה נוספת בתהליך הג'ל לק היא הקטגוריה החדשנית ביותר של שימוש בתכשיר ללא שיוף בעת המריחה וללא שיוף בעת ההסרה. Power Polish זוהי טכנולוגיה המאפשרת הצמדות של הפיגמנט לציפורן טבעית ללא שיוף כלל.  אין פגיעה במרקם הציפורן הטבעית ותהליך ההסרה מתבצע באמצעות השריה באצטון 100% או בכל תכשיר ייעודי לאותו צורך המכיל אצטון ושמני הזנה והגנה לציפורן.  כן, גם תהליך הסרה באמצעות עיטוף קצות האצבעות בצמר גפן ספוג באצטון או בחומר מסיר ג'ל-לק בנייר כסף על מנת להאיץ ולזרז אותו, בהחלט מקובלים בכל המכונים בעולם. 

אז מי בכל זאת לא תהנה משיטה זו? ציפורניים דקיקות המצריכות שיקום, ציפורניים כסוסות ללא קצה חופשי וציפורניים פגומות.

ברור לכולנו כי שימוש במוצרים המשתייכים לטכנולוגיה הזו היא בעיקרה שמירה על ציפורן הלקוחה אשר אינה מצריכה כלל שיוף מסיבי במכונה בכל שלבי התהליך – לא בהכנת הציפורן ולא בהסרת החומר.

לדאבוני, יותר ויותר לקוחות מתלוננות כי טיפול ג'ל לק מחליש את ציפורניהן והמחמירות אף ציינו באוזניי כי ציפורניהן בטווח הזמן נחלשו מאד ואף הפכו דקיקות כנייר. הסיבה ברורה לגמרי וכדי לא להפסיד את המשאב החשוב ביותר במכון שלך  - הלקוחות, כדאי מאד להיות קשובה אליהן ולהציע להן טיפולים חלופיים בהתאמה מושלמת לצורכיהן. שפע המוצרים המוצעים בשוק מציע מענה לכל צורך המתעורר אצל לקוחותינו, הדבר העיקרי והאחריות המקצועית שלנו היא להתאים את השיטה והטכנולוגיה לתוצאה הנדרשת.

 בהצלחה!