בסיס לק - זה מוצר בסיסי!

כולנו תוהות האם ניתן לדלג על תהליך מריחת לק בסיס או כפי שנקרא בשמו המקצועי – רידג' פיקס? כנראה שהתשובה היא ממש לא! מדוע? כי כמו בכל תהליך כדאי להתחיל מהבסיס. ובמקרה זה, את מריחת הלק יש להתחיל עם בסיס טוב על ידי שימוש ברידג' פיקס. כל הסיבות לפנייך:

RidgeFx, חומר ממלא לציפורן הטבעית

בראש ובראשונה הרידג' פיקס מהווה חומר ממלא של משטח הציפורן הטבעית. דמיינו קיר לפני פעולת צביעה, על מנת לקבל מרקם וטקסטורה חלקה לקיר אנחנו נוהגים לבצע תיקוני מילוי. אלה יבטיחו לנו קיר חלק למשעי, אחיד ויפה לעין. התבוננות בציפורן טבעית דרך עדשה מיקרוסקופית תחשוף בפנייך מרקם בלתי אחיד ומחורץ.  אלה הן הסיבות לייצר תנועה של הפיגמנט, לאחר מריחת הלק על הציפורן ולגרום להיסדקותו. תופעה של חריצים על גבי משטח הציפורן מקורה בעיקר בציפורן יבשה ללא לחות. שכבת הבסיס תיצור שכבה ראשונה חלקה, אשר תהיה מסוגלת לקלוט את שכבת הפיגמנט של הלק ולקבע אותה היטב למשטח הציפורן הטבעית.

 

כתמים עקשניים

סביר להניח שגם את (כמו כולנו) לא פעם השתמשת בלק אדום לוהט או בגוון אחר כהה ולאחר מספר ימים  שמאסת בו - החלטת להסיר כל זכר ממנו משטח הציפורן.  רוב הסיכויים שעם הסרת פיגמנט הלק, נגלו לעינייך כתמים צהבהבים ומכוערים אשר הופיעו לאורכה של הציפורן, כאילו מתריסים כי אין בכוונתם ללכת לשום מקום. הסיבה לכך היא היעדר שימוש ברידג' פיקס טרם מריחת הלק הגורם לתגובה כימית של התחמצנות לאחד ממרכיבי הלק על משטח הציפורן. שכבת הבסיס היא ההגנה הטובה ביותר מפני כתמים. היא מספקת שכבת הגנה ברורה בין הציפורן ובין הפיגמנט של שכבת הלק מעל.  חשוב לדעת! לקים בגווני ניאון מכתימים את הציפורן הרבה יותר מכל לק כהה אחר. היה והחלטת לדלג על שכבת הבסיס? בשל העובדה כי פיגמנט הלק יבוא במגע ישיר עם שטח הציפורן הטבעית -  בחרי גוון לק בהיר וטבעי.

RidgeFx

תפסת מרובה לא תפסת

כולנו מתפתים לעיתים למוצרים שהם "הכל". גם וגם. מוצר אחד והכל בו!  במקרה של לק בסיס עם מחזק ציפורניים כדאי לוותר מראש. אלה מכילים ריכוז גבוה של פורמאלדהיד הגורמים לייבוש יתר באופן זמני אך בטווח הארוך יגרמו להם שאולי באופן זמני יקשיחו את הציפורניים אך בטווח הארוך יגרמו להן להתפצל ולהישבר.

מחזק ציפורניים הוא תכשיר בפני עצמו אשר צריך לבוא במגע ישיר עם משטח הציפורן הטבעית על מנת לחלחל אל מיטת הציפורן ולבצע פעולת הזנה מסיבית ומשקמת, על מנת לעודד פעולת צמיחה של ציפורניים בריאות.  מוצר הרידג' פיקס מכיל פורמולות של תכשירים מועשרים פרוטאינים, וויטמין E. מרכיבים אלה מסייעים לשמור על ציפורניים מטופחות וגמישות ובכך למנוע שבירה ופיצול של הציפורן.

לסיכום ניתן לומר כי קיימות 3 סיבות עיקריות להקפיד על שימוש בלק בסיס בעיקר במניקור ופדיקור לציפורניים טבעיות:

  1. רידג' פיקס באמת יוצר שכבה אחידה לציפורן הטבעית, ממלא שקעים וחריצים עדינים הקיימים במרקם הטבעי של הציפורן ומעניק בסיס צויין לקליטת שכבת הלק והצמדות הפיגמנט עליה.

 

  1. בשל תפקידו של הרידג' פיקס לייצר שכבת בסיס המבודדת את שטחה של הציפורן הטבעית משכבת הפיגמנט הנמרחת מעליה, יש באפשרותו למנוע מהפיגמנט להיסדק ולהישבר בעיקר בקצוות. שכבת הבסיס יוצרת מצע גמיש המאפשר לפיגמנטים להצמד אליו ובשל גמישותו נמנעת שבירה של שכבת הפיגמנטים הצבעונית.

 

  1. כאשר מיטב מותגי הלק מציעים לנו קולקציות של גוונים כהים, חשוב להבין כי במריחת לקים בדרגות כהות גבוהות על ציפורן טבעית יש לנהוג במשנה זהירות ולהקפיד על שימוש בלק בסיס טרם מריחת הצבע על משטח הציפורן הטבעית. אי שימוש בלק בסיס ומריחת הצבע ישירות על הציפורן הטבעית תגרום תגובה כימית של התחמצנות בין הלק הכהה לבין שטח הציפורן הבאה לידי ביטוי בכתמים צהובים עד חומים על גבי שטח הציפורן שאינם מוסרים בקלות.